Algorytm:

aplikacja Gabinet.gov.pl


Czym jest aplikacja Gabinet.gov.pl?

Aplikacja Gabinet.gov.pljest udostępnionym przez administrację publiczną Serwisem, w którym nie posiadając swojego gabinetowego specjalistycznego programu do wystawiania e-recept i e-skierowań możemy to zrobić w systemie on-line.
Po prostu zamiana naszej dyspozycji wystawienia recepty, czy e-skierowania zostanie "przetłumaczona" na format przepisany dla recepty czy skierowania przez oprogramowanie, które znajduje się nie na naszym dysku, tylko na serwerze aplikacji Gabinet.gov.pl

 • Apelowaliśmy o to od samego początku

  Tak, już od początku było wiadomo, że po to aby pozostawić placówkom medycznym jak najwięcej czasu na rozeznanie się w kształtującym się przecież rynku informatycznym, ważne jest, aby każdy lekarz, każdy gabinet miał możliwość sprostania nałożonemu odgórnie wymaganiu wystawiania elektronicznych recept bez konieczności kupowania "na siłę" programu, co do kupna którego może nie być do końca przekonany.

  Naczelna Rada Lekarska sformułowała ten postulat już latem 2018 r.
  W wypowiedzi prasowej Ministerstwo skomentowało to wówczas, iż nie widzi takiej konieczności, ale pomysł rozważy. Sprawa była potem przedmiotem dwustronnych rozmów.
  Ani na chwilę nie wątpiliśmy, że powstanie takiej ogólnopolskiej aplikacji online jest absolutnie niezbędne i że taka aplikacja powstać musi.
  Tym większa satysfakcja, kiedy nabrało to realnych kształtów i wszyscy lekarze w Polsce takim narzędziem (co ważne -dodajmy- bezpłatnym) narzędziem dysponują.

 • Dla kogo to będzie przydatne?

  Od razu powiedzmy sobie, że do wystawiania recept w liczbie więcej niż kilka dziennie to na rzędzie nadaje się średnio. W placówkach, których praca polega na wystawianiu wielu recept powinien do tego celu funkcjonować specjalny program który wstawi odpowiednie dane i do tego podpisze receptę certyfikatem którym np. podpisuje dość sprawnie druki e-ZLA.
  Niemniej są sytuacje, kiedy Poradnia nie wystawia wielu recept i do tego chce się jeszcze wstrzymać z decyzją o zakupie programu. I w takim wypadku aplikacja ta będzie sporym ułatwieniem. Co ważne, obsługa tej aplikacji możliwa jest nawet przez telefon komórkowy. Wówczas jest możliwość wystawienia takiej recepty praktycznie w każdych warunkach i nawet bez bezpośredniego kontaktu lekarza z pacjentem

 

Jak zacząć korzystać z gabinet.gov.pl?

Konfiguracja swojego konta na Gabinet.gov.PL może być kłopotliwa.
Jak to sprawnie zrobić?- wyjaśnia kol. Dariusz Paliga (członek zespołu ds. EDM)

konfiguracja

recepta i jej wydruk

recepta refundowana

dodawanie lekarza