-
odśwież zestawienie aby upewnić
się czy nie ma nowych treści
Oprogramowanie
Jeśli c)– proszę podać jakie funkcje realizowane są poprzez aplikację webową, a jakie poprzez aplikację desktopową?a) aplikacja desktopowa-– instalowana na lokalnym dysku twardym lub w lokalnej sieci komputerowej - b) aplikacja webowa – brak konieczności instalacji, praca przez przeglądarkę webową TAK c) mieszana TAK (możliwość instalacji lokalnie
w infrastrukturze – na serwerach klienta)
aplikacja może być zainstalowana lokalnie w infrastrukturze (na serwerach) klienta, praca odbywa się zawsze przez przeglądarkę.
- w przypadku aplikacji webowych jaka jest zalecana przez producenta przepustowość łącza dla wysyłania i odbierania danych wyrażoną w bitach na sekundę?
Usługobiorca musi posiadać łącze Internetowe o przepustowości przynajmniej 2 000 000 b/s (2 Mbit/s) w kierunku z Internetu do Usługobiorcy oraz 256 000 b/s (256kbit/s) w kierunku od Usługobiorcy do Internetu.
2.1. Uwagi własne producenta oprogramowania:
Niezależnie od pracy przez przeglądarkę, system umożliwia współpracę z sprzętem, np. z drukarką, drukarką fiskalną lub skanerem oraz podpisywanie dokumentów certyfikatem instalowanym na komputerze użytkownika.
-
Baza danych
3.1. czy istnieje możliwość umieszczenia bazy danych poza siecią wewnętrzną klienta, na jego sprzęcie lub wykupionym serwerze dedykowanym?a) - w chmurze – baza udostępniona przez producenta oprogramowania TAK b) - instalowana na komputerze klienta w sieci lokalnej TAK (możliwość instalacji lokalnie
w infrastrukturze – na serwerach klienta)
Tak. Podstawowy model pracy opiera się na korzystaniu z udostępnionej przez dostawcę infrastruktury, bez konieczności inwestycji we własną infrastrukturę. W ramach indywidualnego zamówienia możliwa jest również instalacja na serwerze w siedzibie klienta lub innym udostępnionym przez klienta serwerze (np. hostowanym).
3.2. czy w przypadku oddzielnej bazy danych dla każdej odrębnej lokalizacji istnieje możliwość automatycznej replikacji i synchronizacji danych między bazami?
Tak. Nie ma jednak potrzeby aby klient pracował na różnych bazach w każdej lokalizacji – lokalizacje mogą pracować na jednym systemie w ramach jednej organizacji zachowując swoją odrębność. Jeżeli jednak Klient ma osobny system Mediporta dla każdej z lokalizacji a po czasie decyduje na prowadzenie całej dokumentacji tylko w jednym systemie jest możliwość migracji danych do jednego systemu Mediporta.
3.3. W przypadku bazy zlokalizowanej w sieci lokalnej – czy wg producenta oprogramowania praca po wi-fi jest możliwa i zalecana (pod względem wydajności)?
Tak, jest możliwa i zalecana z zachowaniem odpowiedniej przepustowości. Dzisiejsze rozwiązania w zakresie Wi-Fi pozwalają już na osiąganie dużej przepustowości znacznie większej niż zalecane minimum.
-
Baza danych cz.2
3.4. W przypadku wykorzystywania bazy udostępnionej przez producenta oprogramowania – W jaki sposób mogę pobrać wszystkie zgromadzone w bazie dane, w sytuacji gdy zamierzam zrezygnować z przedłużania licencji na oprogramowanie?
Licencja na oprogramowanie Mediporta jest zawierana na czas nieokreślony. W przypadku rezygnacji z oprogramowania obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia. Administrator zobowiązany jest odebrać od Podmiotu Przetwarzającego, z jego siedziby lub w inny ustalony z nim sposób, powierzone mu dane w terminie 14 dni od ustania obowiązywania Umowy. Podmiot Przetwarzający prześle informacje, na adres e-mail Przedstawiciela Administratora, przypominające o przedmiotowym obowiązku Administratorowi, niezwłocznie po ustaniu obowiązywania Umowy, a w przypadku gdy będzie to możliwe również na co najmniej 30 dni przed upływem końca obowiązywania Umowy i to co najmniej trzykrotnie. W przypadku nieodebrania danych przez Administratora, w terminie określonym powyżej, Podmiot Przetwarzający wezwie Administratora pisemnie do odebrania danych, wyznaczając mu dodatkowy 7-dniowy termin, liczony od dnia doręczenia wezwania. Dane przekazywane są w jednym z powszechnie stosowanych formatów wymiany danych.
-
Funkcje podstawowe Programu
1. Czy program umożliwia wpisanie wszystkich danych pacjenta (włącznie z danymi opiekunów) wymagane przez art.25 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku praw Pacjenta?(Dz.U.2017.1318 t.j. z dnia 2017.07.04) TAK
2. Czy program spełnia wymogi, o których mowa w §80 Rozporządzenia MZ z 9 listopada 2015 r. ws. rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania? [Dz.U.2015.2069 z dnia 2015.12.08] TAK
w szczególności: czy umożliwia śledzenie zmian w danych o diagnostyce i leczeniu? TAK
-
Wymagania systemu P1
3.1. Czy program spełnia wymogi ogłoszonych 8.02.2019r na podstawie art.8b u.s.i.o.z. dokumentu : „Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne dla systemów usługodawców”? V 1.4.6 z 30-01-2019 r. TAK 3.2. Jeśli w pkt 3.1. odpowiedź jest „TAK” , to czy oznacza to zgodność ze wszystkimi przywołanymi w dokumencie (linki) specyfikacjami? TAK** 3.3. Czy program spełnia wymogi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych? TAK
**Tak, w zakresie usług mających zastosowanie w gabinetach lekarskich, których stosowanie jest wymagane dla nich przez obowiązujące przepisy prawa.informacje powinny być skorelowane z danymi z zakładki „współpraca z SIM i Autoryzacja”
-
Importowanie danych
5.1. Czy oprogramowanie producenta posiada możliwość automatycznego importu danych (import danych wg specyfikacji producenta oprogramowania, przez użytkownika systemu bez nadzoru i zaangażowania producenta) ?
TAK
5.2. Jeżeli tak to proszę podać jakie dane można zaimportować
Dane pracowników i dane poradni, dane pacjentów i deklaracji POZ, rozszerzone dane pacjentów, wizyty, skierowania, recepty i kolejki oczekujących
5.3. Czy producent oprogramowania świadczy usługę polegającą na imporcie danych do swojego systemu, na podstawie danych dostarczonych przez klienta ?
Tak, na podstawie danych o określonej specyfikacji oraz na podstawie kopii baz danych innych wybranych dostawców oprogramowania dla gabinetów i przychodni.
5.4. Uwagi własne producenta związane z importem danych
Mediporta kładzie duży nacisk na poprawne przeniesienie danych z poprzedniego systemu aby wdrożenie platformy w gabinetach i przychodniach było płynne.
-
Eksport danych zawartych w bazie danych
5.5. Czy program zawiera w chwili obecnej, lub będzie zawierał w przyszłości funkcję eksportu danych? (oczywiście nie chodzi tu o kopię bezpieczeństwa, która umożliwia odtworzenie danych tylko w tym programie)
TAK
5.6. Czy funkcjonalność ta będzie dotyczyła dokumentów:Od kiedy? a) EDM (dokumenty określone w rozp.MZ wydanym na podst.art.13a u.s.i.o.z) TAK
Dostępna
b) Innej dokumentacji med. niż EDM TAK
Dostępna
c) Całej dokumentacji zawartej w programie TAK
Dostępna
-
Współpraca z Systemem Informacji Medycznej (SIM)
Czy program uczestniczył w środowisku testowym w zakresie komunikacji z P1? TAK Czy testy wypadły pomyślnie? TAK
Czy program posiada moduł obsługujący:TAK/NIE dodatkowo o module e-receptę TAK e-skierow NIE w realizacji e-zlecenie NIE w planach e-ZLA obsługiwany przez ZUS TAK
Autoryzacja wpisów
6.1.Za pomocą których narzędzi program umożliwia autoryzację podpisu i pod którymi dokumentami?EDM nie-EDM a) kwalifikowanym podpisem elektronicznym Tak Tak b) podpisem zaufanym (Profil Zaufany) w planach w planach c) podpisem osobistym (podpis w e-dowodzie) w planach w planach d) z wykorzystaniem sposobu potwierdzania udostępnionym bezpłatnie przez ZUS w realizacji Tak -
Dodatkowe funkcje Programu
Dodatkowe informacje o pożądanych funkcjonalnościach:Zgody i oświadczenia pacjentów:czy program daje możliwość generowania oświadczeń pacjentów wg własnego szablonu świadczeniodawcy? (do wydruku edytowanego przez użytkownika zaczytywane byłyby dane osobowe pacjenta, miejsce, data i dane świadczeniodawcy) TAK Czy program generuje księgę główną? TAK**
** Tak (główną, diagnostyczną, zabiegową)
Jak wygląda współpraca programu z urządzeniami generującymi wyniki badań diagnostycznych? Czy program wczytuje zapis wyników tych badań do bazy danych, czy tez w inny sposób ułatwia organizację zbioru tych danych. Jeśli tak, to z jakimi systemami (urządzeniami) program może współpracować ?
System umożliwia automatyczną wymianę informacji i wyników badań między siecią laboratoriów Diagnostyka i Alab a Mediportą.
Czy testowana była współpraca programu z programami konwertującymi mowę na tekst? Czy program umożliwia taki sposób edycji dokumentów?
NIE
Dodatkowe wyjaśnienia do punktu:
Współpraca z programami konwertującymi mowę na tekst nie była testowana, ale program wykorzystuje standardowe mechanizmy przeglądarki internetowej stąd dowolny program uzupełniający pola tekstowe będzie poprawnie współpracował z Mediportą. -
Obsługa kontraktu z NFZ
Czy program samodzielnie rozlicza kontrakt z NFZ ? TAK Czy program może obsługiwać listy oczekujących , włącznie z obowiązkiem raportowania pierwszego wolnego terminu w każdy dzień roboczy i nowowprowadzonych harmonogramów przyjęć? TAK Czy można rozszerzyć funkcjonalność programu o zapisy online , o których mowa w art.23a (kolejki online) ustawy o świadczeniach? TAK Czy program obsługuje Śląski Oddział NFZ? TAK
Które rodzaje świadczeń program rozlicza?
a)Podstawowa Opieka Zdrowotna
b)Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna
c)Opieka Psychiatryczna i Leczenie Uzależnień
d)Rehabilitacja Lecznicza i Fizjoterapia
e)Leczenie Stomatologiczne
f)Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze
g)Opieka paliatywna i hospicyjna
h)Profilaktyczne Programy Zdrowotne
i)Leczenie szpitalne jednego dnia
oprogramowanie | baza danych | baza danych cz.II | funkc.podstawowe | wymagania P1 | import danych | eksport danych | wsp-praca z SIM i autoryzacja | funkc.dodatkowe | NFZ