• odświeżodśwież zestawienie aby upewnić
    się czy nie ma nowych treści

    Oprogramowanie


    a)aplikacja desktopowa-– instalowana na lokalnym dysku twardym lub w lokalnej sieci komputerowej-
    b)aplikacja webowa – brak konieczności instalacji, praca przez przeglądarkę webowąTAK
    c)mieszana--
    Jeśli c)– proszę podać jakie funkcje realizowane są poprzez aplikację webową, a jakie poprzez aplikację desktopową?

    nie dotyczy.

    - w przypadku aplikacji webowych jaka jest zalecana przez producenta przepustowość łącza dla wysyłania i odbierania danych wyrażoną w bitach na sekundę?

    Usługobiorca musi posiadać łącze Internetowe o przepustowości przynajmniej 2 000 000 b/s (2 Mbit/s) w kierunku z Internetu do Usługobiorcy oraz 256 000 b/s (256kbit/s) w kierunku od Usługobiorcy do Internetu.

    2.1. Uwagi własne producenta oprogramowania:

    Mediporta RX jest najlepszym pierwszym krokiem w drodze do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Bezpłatny system pozwala na wystawienie e-recept i e-zwolnień dla pacjentów.

  • Baza danych

    a)- w chmurze – baza udostępniona przez producenta oprogramowaniaTAK
    b)- instalowana na komputerze klienta w sieci lokalnej
    3.1. czy istnieje możliwość umieszczenia bazy danych poza siecią wewnętrzną klienta, na jego sprzęcie lub wykupionym serwerze dedykowanym?

    nie dotyczy

    3.2. czy w przypadku oddzielnej bazy danych dla każdej odrębnej lokalizacji istnieje możliwość automatycznej replikacji i synchronizacji danych między bazami?
    nie dotyczy

    3.3. W przypadku bazy zlokalizowanej w sieci lokalnej – czy wg producenta oprogramowania praca po wi-fi jest możliwa i zalecana (pod względem wydajności)?

    Tak

  • Baza danych cz.2

    3.4. W przypadku wykorzystywania bazy udostępnionej przez producenta oprogramowania – W jaki sposób mogę pobrać wszystkie zgromadzone w bazie dane, w sytuacji gdy zamierzam zrezygnować z przedłużania licencji na oprogramowanie?


    Mediporta RX jest produktem bezpłatnym. Dostęp do produktu jest przekazywany na czas nieokreślony. W przypadku rezygnacji Usługodawca udostępni Usługobiorcy kopię bazy danych poprzez transmisję drogą elektroniczną za pomocą bezpiecznego kanału komunikacyjnego lub poprzez przekazanie danych na nośnikach Usługobiorcy dostarczonych przez niego do siedziby Usługodawcy i odebranych wraz z danymi osobiście przez jego prawnego przedstawiciela.
  • Funkcje podstawowe Programu

    1.Czy program umożliwia wpisanie wszystkich danych pacjenta (włącznie z danymi opiekunów) wymagane przez art.25 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku praw Pacjenta?(Dz.U.2017.1318 t.j. z dnia 2017.07.04)

    TAK*)

    2.Czy program spełnia wymogi, o których mowa w §80 Rozporządzenia MZ z 9 listopada 2015 r. ws. rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania? [Dz.U.2015.2069 z dnia 2015.12.08]

    NIE

    w szczególności: czy umożliwia śledzenie zmian w danych o diagnostyce i leczeniu?

    NIE


    *)Tak, poza odnotowywaniem opisu stanu zdrowia pacjenta lub udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. System nie umożliwia prowadzenia EDM.
  • Wymagania systemu P1

    3.1.Czy program spełnia wymogi ogłoszonych 8.02.2019r na podstawie art.8b u.s.i.o.z. dokumentu : „Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne dla systemów usługodawców”? V 1.4.6 z 30-01-2019 r.TAK*)
    3.2.Jeśli w pkt 3.1. odpowiedź jest „TAK” , to czy oznacza to zgodność ze wszystkimi przywołanymi w dokumencie (linki) specyfikacjami? TAK*)
    3.3.Czy program spełnia wymogi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych?NIE


    *)Tak, w zakresie udostępnionej funkcjonalności (wystawianie e-recept i e-ZLA, a w przyszłości e-skierowań i e-zleceń).







     informacje powinny być skorelowane z danymi z zakładki „współpraca z SIM i Autoryzacja”
  • Importowanie danych

    5.1. Czy oprogramowanie producenta posiada możliwość automatycznego importu danych (import danych wg specyfikacji producenta oprogramowania, przez użytkownika systemu bez nadzoru i zaangażowania producenta) ?
    NIE
    5.2. Jeżeli tak to proszę podać jakie dane można zaimportować
    nie dotyczy
    5.3. Czy producent oprogramowania świadczy usługę polegającą na imporcie danych do swojego systemu, na podstawie danych dostarczonych przez klienta ?
    nie

    5.4. Uwagi własne producenta związane z importem danych
    brak
  • Eksport danych zawartych w bazie danych


    5.5. Czy program zawiera w chwili obecnej, lub będzie zawierał w przyszłości funkcję eksportu danych? (oczywiście nie chodzi tu o kopię bezpieczeństwa, która umożliwia odtworzenie danych tylko w tym programie)
    TAK
    5.6. Czy funkcjonalność ta będzie dotyczyła dokumentów:
    Od kiedy?
    a)EDM (dokumenty określone w rozp.MZ wydanym na podst.art.13a u.s.i.o.z)

    NIE

    -

    b)Innej dokumentacji med. niż EDM

    TAK

    Dostępna

    c)Całej dokumentacji zawartej w programie

    NIE

    -


  • Współpraca z Systemem Informacji Medycznej (SIM)

    Czy program uczestniczył w środowisku testowym w zakresie komunikacji z P1?TAK
    Czy testy wypadły pomyślnie? TAK

    Czy program posiada moduł obsługujący:
    TAK/NIEdodatkowo o module
    e-receptęTAK
    e-skierowNIEw planach
    e-zlecenieNIEw planach
    e-ZLA obsługiwany przez ZUSTAK



    Autoryzacja wpisów

    6.1.Za pomocą których narzędzi program umożliwia autoryzację podpisu i pod którymi dokumentami?

    EDMnie-EDM
    a)kwalifikowanym podpisem elektronicznymbrakbrak
    b)podpisem zaufanym (Profil Zaufany)brakbrak
    c)podpisem osobistym  (podpis w e-dowodzie)brakbrak
    d)z wykorzystaniem sposobu potwierdzania udostępnionym bezpłatnie przez ZUSTAKTak
  • Dodatkowe funkcje Programu

    Dodatkowe informacje o pożądanych funkcjonalnościach:
    Zgody i oświadczenia pacjentów:czy program daje możliwość generowania oświadczeń pacjentów wg własnego szablonu świadczeniodawcy? (do wydruku edytowanego przez użytkownika zaczytywane byłyby dane osobowe pacjenta, miejsce, data i dane świadczeniodawcy)NIE
    Czy program generuje księgę główną?**

    ** brak odpowiedzi

    Jak wygląda współpraca programu z urządzeniami generującymi wyniki badań diagnostycznych? Czy program wczytuje zapis wyników tych badań do bazy danych, czy tez w inny sposób ułatwia organizację zbioru tych danych. Jeśli tak, to z jakimi systemami (urządzeniami) program może współpracować ?

    Program nie współpracuje z urządzeniami generującymi wyniki badań diagnostycznych

    Czy testowana była współpraca programu z programami konwertującymi mowę na tekst? Czy program umożliwia taki sposób edycji dokumentów?
    NIE
    Dodatkowe wyjaśnienia do punktu:
    Współpraca z programami konwertującymi mowę na tekst nie była testowana, ale program wykorzystuje standardowe mechanizmy przeglądarki internetowej stąd dowolny program uzupełniający pola tekstowe będzie poprawnie współpracował z Mediportą.
  • Obsługa kontraktu z NFZ

    Czy program samodzielnie rozlicza kontrakt z NFZ ? NIE
    Czy program może obsługiwać listy oczekujących , włącznie z obowiązkiem raportowania pierwszego wolnego terminu w każdy dzień roboczy i nowowprowadzonych harmonogramów przyjęć?NIE
    Czy można rozszerzyć funkcjonalność programu o zapisy online , o których mowa w art.23a (kolejki online) ustawy o świadczeniach? NIE
    Czy program obsługuje Śląski Oddział NFZ? n/d


    Które rodzaje świadczeń program rozlicza?

    nie dotyczy

oprogramowanie | baza danych | baza danych cz.II | funkc.podstawowe | wymagania P1 | import danych | eksport danych | wsp-praca z SIM i autoryzacja | funkc.dodatkowe | NFZ